שאלות ותשובות

הזמן הכי טוב לעשות את הבדק הינו אחרי שהקבלן מאשר, פרוטוקול ראשון, פרוטוקול שני או פרוטוקול מסירה. כמובן כל זה בתנאי שרוב האביזרים הותקנו כגון: אינסטלציה, קבועות, ברזים, חשמל, אלומיניום. ברוב המקרים הדירה לא תהיה מחושמלת בזמן הזה וזה בסדר ואין מניעה לבצע דוח ליקויים טוב.

את הקבלן מחייבות התקנות. תקנות התכנון והבנייה, התקנים לסוגיהם, תקנות פיקוד העורף ועוד.הצמדה של התקנים האלה לדוח לקויי בנייה זה מה שלמעשה מחייב את הקבלן לתקן את המבנה. במקביל, ישנו חוק המכר שבו מצויינות תקופות הבדק והסעיפים של תיקוני ליקויים.

התשובה מורכבת מכמה גורמים. 1. כמה זמן פנוי יש לכם? 2. כמה תקציב יש לכם? 3. מה איכות הבנייה הרצויה? לאחר שתענו על שאלות אלו תוכלו לקבל תשובה האם כדאי לבחור בפיקוח, יותר צמוד או פחות.

עלות ביקורת ליקויי בנייה משתנה על פי אלמנטים שונים. באם מדובר בדירה מקבלן או בית יד שנייה, גודל הנכס, המרחק של המוקדים מהם מגיעים המהנדסים. בגדול עלות  דוח ליקויי בנייה של דירת שלושה עד חמישה חדרים סטנדרטית נע בין 1200 ל 1500 ש”ח כולל מע”מ. קבוצת רכישה משותפת לבדק תוריד את התעריף עבור הבדיקות וקבלת הדוחות.

שירותי בדקת בית מתאימים לכל מי שקונה דירה חדשה מקבלן, כדו”ח עבודה או כדו”ח לבית משפט על פי הצורך. כמובן, שהשירות מתאים גם לרוכשים נכס יד שנייה בכדי להעריך ליקויים ואולי להתמקח עם בעל הנכס על עלות הנכס  וגם על סכום התשלום שירד מתוך היקף העסקה או לחילופין מי יתקן את הליקויים. השירות מתאים גם לועדי בניינים לצורך בדיקת ליקויי בנייה ברכוש משותף כגון בניין.

כמובן! חוות דעת מהנדס קבילה משפטית ובמידת הצורך המהנדס שרשם את דו”ח יעיד בבית משפט ויבוא לאמת את הדו”ח.

שימו לב! הייעוץ שניתן במסגרת עמוד זה אינו מהווה חלופה למידע משפטי ואין להסתמך על הכתוב ללא התייעצות עם איש מקצוע מוסמך בעניינכם.